Jaką karmę dla małych psów wybrać?

0
Jaką karmę dla małych psów wybrać?

Spis treści:

  1. Karma dla małych psów – na co zwrócić uwagę?
  2. Jaka karma dla małego psa jest najlepsza?
  3. Jaka jest najgorsza karma dla psa?
  4. Karma dla małych psów – sucha czy mokra?

Karma dla małych psów – na co zwrócić uwagę?

Wybierając karmę dla małych psów, należy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych kwestii. Przede wszystkim kieruj się wielkością psa, jego wiekiem, aktywnością fizyczną, predyspozycjami do niektórych schorzeń oraz indywidualnymi potrzebami czworonoga. Małe psy osiągają do 10 kg masy ciała, a większe nawet do 150 kg. Oczywiste jest to, że ich dieta zupełnie się różni. Małe psy posiadają o wiele szybszy metabolizm i większe zapotrzebowanie energetyczne, niż duże czworonogi. Nie tylko mali przedstawiciele rasy, ale również szczenięta wymagają zupełnie innego rodzaju pożywienia, które będzie odpowiednie do ich delikatnego układu pokarmowego. Karma dla szczeniąt musi być także zbilansowana pod względem ilości energii oraz składników odżywczych. Wybór karmy dla psa to bardzo ważna decyzja, która ma ogromny wpływ na jego życie oraz zdrowie. Podając psu dobry pokarm masz pewność, że jest on karmiony prawidłowo, zdrowo rośnie, rozwija się i żyje spokojnie i szczęśliwie. 

 

Jaka karma dla małego psa jest najlepsza?

Najlepsza karma dla małego psa może być zarówno w wersji suchej, jak i mokrej. Dobra karma dla małych psów powinna posiadać:

  • Wysoką zawartość białka

Psy, które posiadają włosy (Yorkshire Terier, Shih Tzu, Maltańczyk) zużywają 30% dziennego zapotrzebowania na białko na utrzymanie w dobrej kondycji okrywy włosowej. Właśnie z tego względu potrzebują one jak najwyższej zawartości białka w swojej karmie.

  • Dodatek w postaci błonnika pokarmowego

To błonnik poprawia pracę układu pokarmowego i chroni go przed biegunkami czy zaparciami. Dodatek błonnika pokarmowego w karmie jest szczególnie ważny w przypadku, gdy posiadasz Buldoga Francuskiego, Mopsa lub innego psa ras krótko czaszkowych.

  • Odpowiedni stosunek wapnia do fosforu

Aby zapewnić swojemu psu prawidłowy wzrost oraz rozwój układu kostnego zwróć uwagę na to, czy stosunek wapnia do fosforu w karmie wynosi około 1,8:1.

  • Pełnowartościowy skład

Dobra karma dla psa powinna posiadać wszelkie składniki, które są niezbędne do funkcjonowania oraz rozwijania się organizmu czworonoga. Białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i mikroelementy w odpowiednich proporcjach to podstawa dobrej karmy dla psa.

  • Odpowiednią wielkość oraz kształt granulek

Sucha karma dla małego psa powinna mieć postać niewielkich chrupek, które w łatwy sposób można pobierać z miski. Jest to bardzo istotne, szczególnie w przypadku ras brachycefalicznych, które posiadają specyficzną, skróconą budowę twarzoczaszki. Pamiętaj, aby nigdy nie podawać małemu psu karmy dla szczeniąt i karmy dla dorosłych psów, ponieważ pies w tym wieku posiada zupełnie inne zapotrzebowanie kaloryczne.

Jaka jest najgorsza karma dla psa?

Najgorsza karma dla psa to ta, która na pierwszym miejscu w swoim składzie nie posiada produktów pochodzenia zwierzęcego, tylko zboża i inne składniki roślinne. Niestety zboża występują bardzo często w karmach. Są one najtańszym surowcem, przez co karmy wypełniające marketowy półki są po prostu tanie i wiele osób je kupuje. Poprzez podawanie swojemu pupilowi tak bezwartościowej karmy u psa mogą pojawić się różne problemy zdrowotne, takie jak otyłość, problemy z wątrobą czy nerkami.

Świetną alternatywą dla karm wypełniających marketowe półki jest karma dla psa Dolina Noteci, która przepełniona jest mieszkanką składników, jaką nie oprze się żaden pies! Każda karma dla psa tej marki, zarówno karma sucha jak i mokra posiada mięso najwyższej jakości oraz inne, cenne wartości odżywcze, które są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu czworonoga. Karma dla psa Dolina Noteci dostarczy Twojemu pupilowi najlepsze pożywienie z dobrym składem, dzięki czemu pies będzie mógł zdrowo się rozwijać i być szczęśliwym na długie lata. Wystarczy, że dopasujesz karmę do jego rozmiaru, wieku, aktywności fizycznej, stanu fizjologicznego i indywidualnych potrzeb! Karma dla psa Dolina Noteci jest kompletna, zbilansowana, strawna, bezpieczna i co najważniejsze – bardzo smaczna!

Karma dla małych psów – sucha czy mokra?

Jeżeli Twój pies nie posiada żadnych przeciwskazań, najlepszym pomysłem będzie dieta mieszana. Karma sucha dla małego psa to podstawowy, wysokoenergetyczny i odpowiednio zbilansowany posiłek. Twarde chrupki są sycące i dodatkowo pomagają oczyszczać zęby czworonoga. Z kolei karma mokra dla małego psa w większości składa się z wody, przez co doskonale poprawia nawodnienie organizmu psiaka oraz wspiera pracę układu moczowego. Karma mokra dla psa pozwala na zachowanie równowagi energetycznej, co przekłada się na zdrowie oraz dobrą kondycję psa. Jest ona jednak o wiele mniej kaloryczna niż pokarm suchy. Dobrym pomysłem jest podawanie swojemu psu karmy mokrej oraz karmy suchej. Dolina Noteci w swoim asortymencie posiada ogromny wybór karmy dla psa w każdym wieku. Gwarantujemy, że karmiąc swojego pupila tak dobrą karmą, zapewnisz mu zdrowie na długie lata!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

 

2023 © HAIBAU Sp z o.o. | realizacja everART | Sklep internetowy Shoper.pl

 

Sklep internetowy Shoper.pl