Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Żwirki dla kota

Żwirki dla kota - podstawowe wyposażenie kuwety - żwirek bentonitowy, naturalny i silikonowy

Kuweta to niezbędne akcesorium w każdym domostwie, którego częścią są koty - umożliwia ona im zaspokojenie potrzeb, pozwalając zwierzętom na imitowanie ich naturalnego zachowania na zewnątrz, czyli kopania i grzebania w piasku. Pozwala na to wypełnienie kuwety - żwirek, w którym kot może zakopać swoje odchody. W internetowym sklepie zoologicznym Zoox znajdziesz najpopularniejsze rodzaje żwirku, w tym żwirki zapachowe. Wybierz najlepszy żwirek dla swojego kota!

Żwirki bentonitowe - jak piasek

Żwirek wytworzony z bentonitu przypomina strukturą piasek lub ziemię i charakteryzuje się wysoką chłonnością płynów. W kontakcie z moczem kota buduje grudki, zbrylając odchody w kule łatwe do usunięcia łopatką przy czyszczeniu kuwety bez konieczności wymieniania całego żwirku. Żwirek bentonitowy skutecznie wiąże przykre zapachy, gwarantując, że kuweta na długo pozostanie świeża i nie będzie wydzielała przykrego odoru. Ten rodzaj żwirku jest bardzo ekonomiczny i dostępny w większości sklepów, dzięki czemu mamy duży wybór, jeżeli chodzi o teksturę, wielkość ziaren czy dodane do niego substancje zapachowe. Często spotykany jest również żwirek bentonitowy z węglem aktywnym. Wybierając żwirek bentonitowy, warto zwrócić uwagę, aby nie kurzył się on, ponieważ ma do tego tendencję. 

Żwirki silikonowe - lekkie i chłonne

Żwirek silikonowy, a właściwie silikatowe, składają się z granulek wykonanych z żelu krzemionkowego, zwanego też silikażelem. Materiał ten wyróżnia się doskonałą chłonnością wilgoci, a także zdolnością do pochłaniania brzydkich zapachów i ze względu na to jest używany do produkcji żwirków dla kotów. Żwirki silikonowe dostępne są zarówno w wersji zbrylającej, jak i niezbrylającej. Ma on wiele zalet - nie pyli się, pomagając w zachowaniu czystości dookoła kuwety, a ponadto przy jego stosowaniu nie trzeba czyścić kuwety każdorazowo po tym, jak kot z niej skorzysta, ponieważ silikat pochłania mocz i gromadzi go wewnątrz granulek. Jest on bardzo wydajny i lekki. 

Żwirki naturalne - ekologiczne i biodegradowalne

Żwirek naturalny, zwany także żwirkiem roślinnym, to przyjazny środowisku rodzaj wypełnienia kuwety. Żwirki naturalne wytwarzane są z surowców odnawialnych - drewna, ziaren kukurydzy czy włókien roślinnych. Niektóre z nich można spuszczać w toalecie, ponieważ rozpuszczają się w wodzie, nadają się również na kompost. Ułatwia to utylizację żwirku. Żwirek naturalny dostępny jest w wariantach zbrylającym i niezbrylającym się. Podobnie jak żwirki silikatowe, nie kurzy się i doskonale wiąże zapachy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

 

2023 © HAIBAU Sp z o.o. | realizacja everART | Sklep internetowy Shoper.pl

 

Sklep internetowy Shoper.pl